Sa ne cunoastem ! Noii inscrisi sunt rugati sa posteze in acest topic
  • dan, slatina - jud olt, 29 ani, casatorit, economist, masina SOT 1.6 - 102 cp, 10 ani de permis - fara incidente.
  • Razvan Iasi dupa cum zice mai sus! 19 ani 1 an de permis 20000 de km motor 1.9 tdi cu chip pana pe la 116 cp! student viitor inginer!
  • Edy, iasi 22 ani (acusi :D ) 3 ani de permis auto,casatorit cu o Skoda Octavia 1 (nu-mi place sa zic TOUR :|) 1.9 TDI 90 cp,student si eu viitor inginer :D
  • tractorist:))pe o skoda sot sport 1.9 tdi 101 hp ocupatie somer vrs 18 ani viitor nema))
  • paul, sibiu/bucuresti, 24 ani, casatorit, web designer, Skoda Octavia 'Originala' (nu Tour) :P
  • imi pare bine sa va cunosc : )
  • bogdan, bucuresti, 37 ani, casatorit, medic veterinar, SOT 1.4
  • @meteor man, cum trage 1.4 man? si eu am vrut 1.4, consideram ca nu am nevoie de un motor mai mare dar dealerul nu a vrut sa-mi vanda. oare de ce?
  • antonio,constanta,33 ani,casatorit,SOT 1.9 tdi 126 hp(fost 101hp)
  • Andrei, Bucureti, 19 ani, student Facultatea de Arte (Universitatea Hyperion), tehnician IT la o companie de jocuri de noroc.
  • am postat eu si cu siguranta vor mai fi posturi doar ca azi sambata lumea se trezeste mai tarziu...
  • Buna, la toata lumea!
    Alex, Deva, 37 ani, divortat :( , tehnician GSM, proaspat posesor Octavia Tour 1.9 TDI, 101cp

P.S.: Abia astazi am descoperit si eu site-ul (spre rusinea mea)
  • fls : mihai, aiud, jud. alba, 28 ani, economist, consilier credite brd aiud, casatorit (in curand tata), posesor permis de 10 ani, aprox. 350.000 km experienta in condus, skoda octavia tour 2006, 1,9 tdi 90 cai, NEAGRA.
    SALUTARI SKODISTILOR !!!!
  • salutari la toti si asteptam de la toti sa se inscrie aici sa stim si noi ce oameni sunt in comunitate si ce masini!
  • @alxphone, njoy man, tine aproape - vorba lu' nea marius tuca! trimite datele lu' CUMNATU sa te bage in baza de date, sa-ti trimita niste stickere cu fanoctaviatour si sa beneficiezi de viitoare surpize din partea staffului...
  • hmmmm...cam putini,Cumnate mai repede cu stickerele alea ca sa mai adunam SKODISTI :D
  • pardon.....SKODISTI TOURisti :D
  • TOM . bucuresti 30 de ani inginer lucrez ca vidanjor
  • alex,18ani,bucuresti, SOT 1.9 90CP
  • Jipescu Paul, bucuresti ,29ani, casatorit,permis de 10 ani,skoda tour 1.9 tdi, sofer
  • Ploiesti, 31 ani, SOT 1,9 tdi, sluga la OMV
  • Ionut Lupascu, 31 ani, SOT 1,9 tdi, fosta sluga in sistem, acum design publicitar pe cont propriu, fanatic convins Skoda Octavia Tour, fondator al acestui site si al acestei comunitati. Devotat celor ce iubesc marca, calau pt cei care isi bat joc de ea.
  • Cristian Amariei, 40, consilier juridic, posesor de SOT 1,9, 90 CP (a doua incercare!!) si copil fan Skoda, Pascani.Stagiu de vreo juma de an ca sluga la stat (consiliul local) pana mi-au iesit vorbe ca vreau sa-i dau primarului c-o masa in cap...(in paralel cu firma la care detin vreo 20 de procente). Octavia?! Love at first sight! (cand am luat-o pe prima am pacalit-o pe nevasta-mea ca fabia break diesel e mult prea scumpa:))
  • incantat sa va cunosc, interesante povesti de viata, da, ar trebui sa punem aici si cum am ajuns sa cumparam skoda, eu cand am luat-o pe a mea aveam de ales intre hyundai accent si renault megane, skoda era pe ultimul loc, credeam ca e prea scumpa, la hyundai am fost la dealerul local unde printr-o cunostiinta am ajuns la director care mi-a zis sincer sa nu-mi iau accent ca e varza iar cu megane am mers cu niste taximetristi posesori de megane si care mi-au zis ca ii omoara la piese (prea scumpe), asa am ajuns la skoda si surprinzator nu era asa scumpa, cred ca am facut cea mai buna alegere, sunt supermultumit de octavia mea...
  • mancuso 1.4 trage bine, e un pic mai lenesa dar consuma putin. in buc imi ia pe vremea asta pana in 10.
    in afara fara sa o calc (90-100) cam 5.6
  • Lucian, 24, casatorit, consilier vanzari, Piatra Neamt, viitor posesor de SOT 1.8T
  • @brodos:he,he...prietenii stiu de ce.
  • he he he asa eeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!
  • sa o vedem brodos cum va arata! tre sa ne dai pe spate ca lucrezi acolo:P
  • cei care intra ca membri noi sunt rugati sa scrie aici sa stim si noi ceva de soferii octaviilor!
  • imi cer scuze ca am intrat asa incaltat si plin de noroi in casa luxoasa a SKODISTILOR si am omis o scurta prezentare:
    claudiu, bistrita, B-N, 31 ani castorit, sluga in sistem, posesor skoda octavia elegance 2002 , 1,9TDI 90 CP mai veche decat tour si II dar se tine bine inca (deoarece este o skoda), permis de vreo 12 ani (fost sofer) super multumit de alegerea mea
  • vio, 29 ani, bucuresti, SOT 1.9 TDI, fabricatie 2007 (abia am luat-o), ing. elth reprofilat in ing. de sistem IT
  • Iulian Burada - Skoda Octavia Tour 1,9 TDi , 28 ani , permis de conducere de 8 ani ~150.000 km, administrator firma.
  • o sarumana eu sunt mic fata de voi 18;))
  • si-un picior ca e din acelasi material alcohole ;)) joke,no offence ok ? :D
  • :)no problem mane:))
  • @alcohol sa ne traiesti. Esti un fericit ca la varsta tai ai SOT (sa iti traiasca parintii sau sponsorul) Eu la 18 ani mergeam cu un Moskvitch 412 care l-am cumparat la 400.000 km reali. Felicitari totusi celor care nu muncesc si le cumpara parintii masini. Si totusi unde e satisfactia firestii expuneri: mi-am luat masina. E o diferenta mare intre mi-am luat si mi-au luat. E asa? Sau gresesc.
  • :)))) am mer si eu cu daci mane 1300 1310 stai calm:))si parintii:))
  • @alcohol era era de felicitare ce am scris mai sus nu de invidie
  • adik cristiane pai nu mia cumparato mie special mane platesc 50%eu 50%ei ce e greu ca imi da o mana de ajutor e geva in neregura?deja esti invidios??
    deja vad ca lumea nu ma mai suporta;)
    ce draqu vam facut:??(((((((((((((((((((((((((((((((((
  • ben sa nu mai vb cu mine:((:P
  • @alcohol maturizeaza-te. revin cu ce am scris mai sus: TE FELICIT. resutl comentariilor nu fac referire la tine. Acum esti mai mare. TE FELICIT nimic mai mult. M-as declara retard in public daca as fi invidios. Mai zic odata poate intelegi: TE FELICIT si nu sunt invidios.
  • :)))glumeam ma:)))
  • alcohol.stai incet mane,cei cu tine,un baiat de 18 ani nu se supara asa usor....ce-i cu tine ??? de la atata lucru iei foc si pui bot ??? suntem o familie aici,mai radem mai glumim,uite imi cer eu scuze in numele lui cristian ;)
  • nu:(((((mia ranit sentimentele:))))ho ma glumeam:))
  • Nu asa se pune problema. @alcohol imi cer scuze in mod public pe acest forum. Dumnezeu imi este martor ca nu am vrut sa jignesc pe nimeni si mai ales pe tine copilul nostru.
  • cristi ho mane :)))glumeam ps (vezi ca stiu blesteme):)))))
  • alcohole,vezi ca esti aiurea...sau poate cand aveam 18 ani si eu faceam glumitze de genul....incearca sa culegi ce e mai bun de la noi astia mai mari ca tine,si o sa iti fie mai bine,am dreptate cristian ?? :)
  • cristi mane io sunt mai copilaros asa nu trebuie sa-ti ceri scuze am zis si eu asa :)
  • ia lasa-ti voi glumele pt alt topic aici tre sa se prezinte lumea! asteptam sa vedem cine mai intra ca sa stim si noi!
  • ai aparut ??? ;))

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!